poniedziałek, 11 lutego 2013

Bal karnawałowy 2013

06 lutego za sprawą Pań wychowawczyń świetlicy, odbył się w naszej szkole Wielki Bal Karnawałowy. Przy gorących rytmach muzyki z całego świata pląsały królewny, kosmici, policjanci i złodzieje i wiele, wiele jeszcze innych niezwykłych postaci. Pierwszy semestr zakończyliśmy zatem śpiewająco. Od poniedziałku - FERIE. Bawcie się kochani dobrze, odpoczywajcie i cieszcie się śnieżną aurą. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa i... dbajcie o siebie. Do zobaczenia za dwa tygodnie.

Gratulacje

Serdeczne gratulacje dla ucznia klasy II a Jakuba Pepłowskiego za zajęcie trzeciego miejsca w szkolnym konkursie wiedzy z języka angielskiego.

Lekcja biblioteczna

W ostatnim tygodniu przed feriami nasza klasa uczestniczyła w niezwykłej lekcji. Pani mgr Elżbieta Śmiałkowska zaprosiła dzieci do biblioteki, gdzie opowiedziała im nie tylko o jej zasobach, ale i o sposobie ich katalogowania. Uczniowie pozyskali wiele nowych informacji na temat publikacji naukowych tj.: encyklopedie, leksykony, słowniki... Dzieciaki ćwiczyły umiejętność posługiwania się alfabetem, wyszukiwania żądanych haseł w słownikach. Odgadywali zagadki, brali udział w mini konkursach... przy czym świetnie się bawili. Za przeprowadzenie tej niezwykłej lekcji - Pani Eli - serdecznie dziękujemy.

Dawno, dawno temu...

Dawno, dawno temu krainą nad Wisłą rządził dobry i mądry książę Krak. Poddani kochali go i szanowali. Niestety pewnego dnia w grocie pod zamkiem zamieszkał straszny i wiecznie głodny smok. Zjadł już wszystkie zapasy zboża i owoców... Postanowił zatem, że zje przestraszonych mieszkańców krainy. Krak wezwał najprzedniejszych rycerzy, ale żaden nie mógł poradzić sobie ze smokiem. Poczwara, wciąż głodna, porwała młodą księżniczkę... na śniadanie. Książę i księżna matka we łzach szukali pomocy. Nieoczekiwanie swoją pomoc zaoferował młody i sprytny pastuszek... Przedstawienie Legendy o Smoku Wawelskim w wykonaniu naszych drugoklasistów wypadło znakomicie. Dzieci bawiły się doskonale animując wcześniej przygotowane kukiełki. Wiadomości dotyczące Krakowa i historii Zamku na Wawelu zapamiętają zapewne na długo.

piątek, 1 lutego 2013

Drodzy Rodzice i Opiekunowie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji konkursu MEN "Mam 6 lat" Łódzki Kurator Oświaty zaprasza ponownie Rady Rodziców przedszkoli i szkół podstawowych, dyrektorów tychże oraz uczniów, którzy w wieku 6 lat rozpoczęli naukę w klasie I, do uczestnictwa w II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Celem konkursu jest popularyzacja obniżenia wieku szkolnego poprzez uświadomienie, jakie umiejętności uzyskuje sześciolatek w szkole oraz upowszechnianie najciekawszych doświadczeń rodziców i ich dzieci, które poszły do szkoły jako sześciolatki. W drugiej edycji konkursu przygotowano trzy moduły skierowane do rad rodziców przedszkoli, rad rodziców szkół oraz do dzieci, które jako sześciolatki poszły do szkoły. Ministerstwo zachęca jednocześnie do użycia różnych form przekazu (esej, blog, fotoblog, rysunek, film, zdjęcie, prezentacja multimedialna) jako prezentacji doświadczeń związanych z obniżeniem wieku szkolnego. Podobnie jak w pierwszej edycji konkurs przewiduje poziom regionalny (wojewódzki) oraz ogólnopolski. Konkurs trwa od 21 listopada do 22 lutego 2013 roku. Z regulaminu: Uczestnik konkursu musi być autorem/autorami wcześniej nie publikowanej pracy konkursowej przygotowanej w jednej z następujących form: - literackiej tj. np. esej, list, opowiadanie, reportaż, felieton, wywiad itp. –do 3000 znaków bez spacji, czcionka Times New Roman 12, w preferowanym formacie Dokument programu Word, lub - multimedialnej tj. np. prezentacja multimedialna (np. slajdy w preferowanym programie Power Point, fotoblog w internecie, amatorski film lub nagranie dźwiękowe (do 4 minut, w preferowanym formacie MP4), itp., lub - plastycznej tj. praca wykonana w dowolnej technice np. rysunek, grafika, plakat itp. • Każdy z uczestników może złożyć w konkursie tylko jedną pracę. Prace nie podlegają zwrotowi uczestnikom. • W konkursie przewidziano następujące trzy kategorie tematyczne kierowane do trzech grup uczestników. Wyróżniamy następujące kategorie: Rada Rodziców przedszkola „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły” – Jak moje przedszkole współpracuje ze szkołą, by przejście z przedszkola do szkoły było przyjazne – możliwe formy literackie lub multimedialne; Rada Rodziców szkoły „Sześciolatek w przyjaznej szkole” – jak moja szkoła przygotowała się na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy – możliwe formy literackie lub multimedialne; Uczniowie klas I-III szkół podstawowych którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, we współpracy z rodzicami „Mam 6 lat i potrafię” - praca prezentująca umiejętności jakie sześciolatek zdobył w I klasie – możliwe formy: multimedialne lub plastyczne lub forma literacka (krótki list, prosty tekst, wiersz) w której starsi uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, zachęcą młodsze dzieci do pójścia do szkoły.